Afrykańskie przyprawy

Będąc na wakacjach na Czarnym Lądzie i wybierając pamiątki, które przywieziemy do kraju, warto pomyśleć nad przyprawami, które stanowią niepowtarzalne bogactwo Afryki i zapewniają smak potraw, którego nie dadzą nam żadne przyprawy dostępne w Europie.

Niewątpliwie Afryka może poszczycić się niepowtarzalnym aromatem najdroższej przyprawy świata szafranu, który dostaniemy na licznych stoiskach targowych. Wybierając wachlarz przypraw, które pozwolą nam odtworzyć smak Afryki po powrocie do domu, warto zaopatrzyć się w bogatą w smak korzenny kurkumę i imbir o ostrym, specyficznym zapachu. Nie możemy zapomnieć także o kminku czy różnego rodzaju mieszankach przypraw, takich jak ras hanout, w skład której wchodzi około dwudziestu różnych ziół oraz suszone pączki róży.

Przywożąc z podróży do Afryki przyprawy, przywozimy do swojej kuchni namiastkę egzotyczności i smaku wakacji. Często dzięki takim pamiątkom, zagłębiamy się w tajniki kulinarne Czarnego Lądu i wprowadzamy do rodzinnego menu charakterystyczne potrawy, przypominające nam o afrykańskich wojażach.

gdzie wesele w zielonej gorze