Co ciekawi turystów w Afryce?

Wybierając się w podróż na drugi pod względem wielkości kontynent na świecie turyści zastanawiają się, co może tam na nich czekać. Ekscytacja przed urlopowym wyjazdem jest jak najbardziej normalna, a już na pewno nie budzi zdziwienia, jeśli celem wakacyjnych wojaży jest Afryka.

Czarny Ląd od zawsze był i już zawsze będzie dla europejskich turystów egzotyczną zagadką. Wszystko, co czeka na odwiedzających Afrykę podróżników jest barwne, niespotykane i zapierające dech w piersiach. Jednak jak się okazuje, największą atrakcję nie stanowią dla przyjezdnych drogie kurorty czy zabytki, lecz afrykańska kultura, tradycja i życie tamtejszej ludności. Odmienny kolor skóry, sposób życia oraz warunki mieszkaniowe zaskakują turystów. Nie ukrywajmy, czasem zaskakują negatywnie. Bo kiedy okazuje się, że 10 kilometrów od ogromnego, cywilizowanego kurortu znajdują się slumsy z ludnością żyjącą w skrajnym ubóstwie, czar afrykańskich wakacji pryska.

Podróżując na Czarny Ląd, warto poznać wszystkie jego strony. Warto także zrozumieć tamtejszą kulturę, obyczaje i sposób życia. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Niewątpliwie jest to także cecha wyjazdów do Afryki, jednak te dają jeszcze coś. Pozwalają docenić to, co czeka na nas po powrocie z urlopu- wygodne, cywilizowane życie.