Co trzeba zobaczyć a Afryce?

Wybierając się w wakacyjną podróż na Czarny Ląd, warto zaplanować wcześniej, co chcemy zwiedzić, zobaczyć, poznać. Oczywiście wybór miejsc zależy od części Afryki, do której się wybieramy, jednak ich ilość jest imponująca, więc nie musimy się obawiać, że nie uda nam się zobaczyć większych bądź mniejszych afrykańskich cudów.

Obierając za cel Tanzanię nie sposób nie odwiedzić Parku Narodowego Serengeti, w którym zobaczyć możemy prawdziwą sawannę wraz z jej mieszkaniami. Niewątpliwie kuszące są także białe plaże Gambii nad brzegiem oceanu oraz pełne przygód i niezapomnianych wrażeń safari w Kenii. Planując eksplorację drugiego pod względem wielkości kontynentu na świecie, możemy wziąć pod uwagę również Etiopię, w której w dolinie rzeki Omo każdy turysta zobaczy prawdziwą, unikalną kulturę barwnej Afryki. Zwolennicy historii i zabytków z pewnością świetnie poczują się w Johannesburgu w RPA, gdzie czeka na nich mnóstwo miejsc o wartości historycznej, a także muzeów.

Afryka to ogromny kontynent pełen barwnych kultur, tradycji, zabytków, ale także cudów przyrody, które dla Europejczyków stanowią niemałą atrakcję. Przed wyjazdem na Czarny Ląd, warto zastanowić się na jakich przeżyciach zależy nam najbardziej i na tej podstawie wybrać kierunek wyprawy.