Co warto zabrać w podróż do Afryki?

Wakacje to czas odpoczynku i beztroski, która jednak musi mieć pewien umiar. Urlop powinien być zaplanowany i starannie zorganizowany, ale przemyśleć należy także bagaż. Ważne, abyśmy spakowali walizki świadomie, pamiętając o najważniejszych rzeczach i odpowiednio zabezpieczając te nieco cenniejsze. Co więc warto zabrać ze sobą w podróż na Czarny Ląd?

Oczywistością jest, że udając się na tak słoneczny kontynent musimy zabrać ze sobą nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Najlepiej jeśli szkła będą wyposażone w filtr UV, który zabezpieczy nasze oczy przed niebezpiecznymi promieniami. Natomiast czapka czy kapelusz pomogą nam uniknąć udaru. Z upałami i słońcem wiąże się także potrzeba zaopatrzenia się w kremy z filtrami, które pomogą ochronić naszą skórę przed bolesnymi poparzeniami. Nie zaszkodzi nam również zakupić przed wyjazdem środki odstraszające owady, które w Afryce mogą być wyjątkowo natarczywe. W zależności od obszaru Afryki, na który się wybieramy musimy skomponować garderobę dostosowaną do klimatu. Nie możemy zapomnieć również dokumentów, które powinniśmy bardzo głęboko schować, gdyż ich utrata może przysporzyć niemałych problemów.

Niewątpliwie szykując się do wyjazdu do Afryki warto dobrze przemyśleć swój bagaż, a także przygotować listę, która usprawni samo pakowanie walizek oraz zmniejszy ryzyko zapomnienia o czymś istotnym. Ważne też, żebyśmy pamiętali, aby dostosować swój ekwipunek do warunków, jakie panują w miejscu, do którego się wybieramy.