Czym może nas zaskoczyć Afryka?

Dla turystów Czarny Ląd to przede wszystkim wakacyjny cel, który zachwyca przyrodą, zabytkami i zwyczajami. Jednak ten piękny kontynent skrywa w sobie wiele tajemnic, jednocześnie emanując kontrastami i zaskakującymi faktami, o czym warto pamiętać. Co może nas zadziwić na drugim pod względem wielkości kontynencie na świecie?

Specyfika i charakter Afryki są zróżnicowane na jej obszarach, co może często zaskoczyć przyjezdnych Europejczyków. Na północy Czarnego Lądu znajdują się państwa arabskie, co sprawia, że króluje tam islam wraz z jego restrykcyjnymi zasadami. Jednak jest to także obszar najczęściej odwiedzany przez cudzoziemców, dlatego też najbardziej dla nich przyjazny. Centralna Afryka charakteryzuje się skrajnym ubóstwem, a przyjezdni mogą tam podziwiać co najwyżej slumsy. Jest to także najbardziej niespokojna część kontynentu, gdzie bardzo często dochodzi do konfliktów. Na południu możemy natomiast spotkać się z państwami o europejskim standardzie, takimi jak RPA.

Afryka to kontynent kontrastów tworzących mozaikę różnorodności. Skrajna bieda przeplata się z bogactwem, a dzika przyroda z turystycznymi kurortami. Obecne są tam wciąż pozostałości kolonialnej przeszłości kontynentu. Afryka zadziwia, czasem bulwersuje, jednak najczęściej zachwyca i fascynuje.

zaoszczedzic.bankowo.org.pl