Emocje w afrykańskiej podróży

Turyści wyjeżdżający do Afryki zawsze są podekscytowani i ciekawi tego, co na nich czeka. Jednak często są także pełni obaw, że Czarny Ląd może ich rozczarować, przestraszyć czy negatywnie zadziwić. Niewątpliwie wielu podróżnych obawia się mieszkańców Afryki, którzy wydają im się tak bardzo odmienni i obcy. Czy rzeczywiście tak jest?

Nie ulega wątpliwości, że w Afryce panują zupełnie różne od naszych obyczaje, poglądy na świat i zachowania. Jednak, wbrew pozorom, mamy wiele cech wspólnych z czarnoskórymi mieszkańcami drugiego pod względem wielkości kontynentu na świecie. Bezsprzecznie naszym największym podobieństwem jest coś, co pozwoli nam zrozumieć rdzennych mieszkańców Czarnego Lądu, a im nas- emocje. Mimo odmienego klimatu, olbrzymiej odległości, innej historii, niepodobnej tradycji, emocje biali i czarni ludzie przeżywają tak samo. Jak dowiodły badania psychologiczne, społeczeństwa obu ras są w stanie bez problemu odczytywać emocje przedstawicieli innego koloru skóry. To niezwykle budujące!

Świat każdego dnia nas zachwyca i zadziwia. Dokładnie to samo robi z nami, Europejczykami Afryka. Okazuje się, że jej odmienność i egzotyczność jest możliwa, choć w niewielkim stopniu, do poznania przez białych ludzi. Dlatego podróżując, nie bójmy się- ani miejsc, ani kultury, ani ludzi, tylko spróbujmy wszystko poznać i zrozumieć.