Kenijskie safari

Każdy turysta wybierający się w podróż do Afryki, nie wyobraża sobie jej bez wizyty safari, które stało się już jednym z symboli Czarnego Lądu. Niewątpliwie bardzo urokliwie jest safari w Kenii organizowane przez rdzennych mieszkańców, którzy jak nikt inny potrafią wprowadzić obcokrajowca w świat i charakter Afryki.

Najpopularniejszą formą poznawania afrykańskiej przyrody są zorganizowane wycieczki mikrobusami, jednak okazuje się, że Kenia i w tej kwestii może nas zaskoczyć, ponieważ obecnie możemy wybrać się w podróży safari także na koniu lub na wielbłądzie. Jednak bezsprzecznie najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samochód, z którego możemy swobodnie fotografować dzikie zwierzęta. Nie musimy się bać, że samochód ograniczy nam widok czy spłoszy zwierzęta- auta często mają otwierane dachy, a dzika zwierzyna nie boi się pojazdów, nawet śmiało do nich podchodzi. Któż nie chce zobaczyć z bliska lamparta czy zebry? Prawie każdy, a już na pewno każde dziecko, które może mieć taką możliwość, ponieważ rodzinne wyprawy safari są często organizowane i nieopatrzone zagrożeniem zdrowia czy dzieci.

Kenijskie safari daje możliwość poznania prawdziwej Afryki. Rdzenni mieszkańcy Czarnego Lądu pokazują turystom zarówno dziką przyrodę, jak i kulturę czy zwyczaje. Dzięki safari każdy z nas może zrozumieć Afrykę!

comexja.com.pl