Marrakesz czeka na turystów

Uchodzące za południową stolicę Maroka miasto przyciąga coraz większą liczbę turystów, co wcale nie może dziwić, jeśli zapoznamy się z atrakcjami tego miejsca. Co przede wszystkim może nas zaciekawić w tym marokańskim mieście?

Nie ulega wątpliwości, że bardzo interesującym i wartym zwiedzenia obiektem jest meczet Koutoubia należący do najczęściej uwiecznianych na fotografiach miejsc miasta. Kolejną turystyczną atrakcją Czerwonego Miasta, bo tak zwykło się nazywać Marrakesz, są ogrody Majorelle, w których można zobaczyć egzotyczne rośliny z całego świata. Bezsprzecznie ciekawym obiektem w tym marokańskim mieście jest również pałac Bahia, czyli piękny budynek otoczony ogromnym ogrodem z centralnym dziedzińcem. Do atrakcji Czerwonego Miasta zaliczyć możemy także grobowce Saadytów oraz mury obronne wraz z licznymi bramami.

Marrakesz jest miastem pięknym, mającym niepowtarzalny klimat, lecz wciąż nieznanym i odwiedzanym przez turystów jedynie na jeden czy dwa dni. Warto pomyśleć o spędzeniu w Czerwonym Mieście nieco większej ilości czasu, ponieważ możemy mieć pewność, że nie sposób się tam nudzić.