Niebezpieczne moskity

Wybierając się na wakacje do Afryki, musimy pamiętać, że egzotyczność tego kontynentu przejawia się nie tylko w klimacie, kulturze czy krajobrazach, ale również w owadach, które mogą być bardzo niebezpieczne. Niewątpliwie bardzo uciążliwi i zagrażający zdrowiu turystów mogą być mali mieszkańcy Afryki- moskity.

www.zzg.zgora.pl Hotel Gliwice http://hotelsilvia.pl/ Silvia Gold - hotel w centrum gliwic

Są to drobne, ciepłolubne owady, które żywią się krwią kręgowców. Te małe stworzenia mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia człowieka, ponieważ przenoszą groźne choroby. Przede wszystkim za sprawą moskitów możemy zostać zarażeni żółtą febrą czy malarią. Dla człowieka groźne są jedynie samice moskitów, ponieważ osobniki męskie żywią się sokami roślinnymi. Niewątpliwie moskity należą do owadów, przed ukąszeniem których należy się bardzo starannie chronić. Jak? Przede wszystkim za pomocą stroju, który szczelnie zakryje nasze ciało. Bardzo pomocne mogą być także środki odstraszające owady, najczęściej dostępne w postaci aerozolu lub żelu, które zabezpieczą naszą twarz.

Należy pamiętać, że największe prawdopodobieństwo ukąszenia nas przez moskity występuje przed zapadnięciem zmierzchu i o świcie, kiedy owady są głodne. Warto starannie się przed nimi chronić i zabezpieczać, aby uniknąć nieprzyjemnej pamiątki z podróży w postaci egzotycznej choroby.

www.continuumcare.pl