Parki narodowe Afryki

Wybierając się w podróż na Czarny Ląd, turyści coraz chętniej rozszerzają swój urlopowy program o wizyty w parkach narodowych, które pokazują skarby, jakich trudno doszukać się w ogromnych, komercyjnych kurortach. Nie ma bowiem w Afryce cudów piękniejszych od tych, które są dziełem przyrody.

Będąc w RPA, nie sposób pominąć Parku Narodowego Krugera, w którym czekają na nas nosorożce, lamparty, ale także słonie i żyrafy. Trawiaste równiny zapewniają ogromną ilość akacji, natomiast liczne rzeki dają nam szansę na spotkanie hipopotama czy krokodyla. Kolejnym parkiem wartym uwagi jest niewątpliwie namibijski Park Narodowy Etoszy będący miejscem życia wielu gatunków ssaków. Poza zwierzętami ogromną atrakcją tego terenu jest Etosha Pan, czyli ogromna, pozbawiona roślinności depresja, która zachwyca swoim urokiem. Bezsprzecznie niemałą atrakcję turystyczną stanowi także najstarszy park narodowy Botswany- Chobe, będący jednym z największym w Afryce skupisk dzikich zwierząt. Jednak poza tak dumnymi reprezentantami fauny, jakimi są słonie czy zebry zamieszkujące tereny parku, czeka tam na nas także bogata flora, którą tworzą lasy podrównikowe, kolczaste zarośla czy bagna.

Chcąc zobaczyć prawdziwą Afrykę, należy wyznaczyć program wyjazdu uwzględniający zarówno zabytki, miejsca o historycznej wartości, jak i przyrodę, która zachwyca i fascynuje, a także sprawia, że każdy, kto choć raz miał okazję ją poznać, chce wrócić na Czarny Ląd i jeszcze dalej zagłębiać się w jego skarby natury.