Podróż do Afryki- z biurem podróży czy na własną rękę?

Odwieczne pytanie wszystkich żądnych wrażeń i przygód turystów. Niewątpliwie wyjazdy z biurem podróży są wygodniejsze, jednak te na własną rękę znacznie ciekawsze i bardziej ekscytujące. A jak jest w przypadku podróży do Afryki?

Czarny Ląd kusi coraz większą ilość leniwych urlopowiczów, ale i aktywnych zdobywców świata. Do grupy tych pierwszych zdecydowanie dedykowane są wyjazdy organizowane przez biura podróży. Bezpieczne, wygodne, w hotelach z basenami, pełnym wyżywieniem i opieką medyczną. Jest to opcja dla tych, którzy nie lubią angażować się w organizację i stawiają na komfort wypoczynku. Jednakże wycieczki organizowane przez biura podróży nie są ani ciekawe, ani zadowalające dla prawdziwych turystów żądających od wakacji czegoś więcej niż leżenia na plaży i zwiedzania zatłoczonych obiektów turystycznych. Bezsprzecznie dla takich osób bardziej odpowiedni jest wyjazd organizowany na własną rękę. Wówczas podróżujący sam wybiera miejsca, które odwiedzi i które są dla niego interesujące. Nie musi też zwiedzać w zorganizowanej grupie, co często bywa uciążliwe.

Nie ulega wątpliwości, że oba sposoby podróżowania mają swoje wady i zalety. Są jednak dedykowane dla ludzi o odmiennych wyobrażeniach i pragnieniach. Różnią się także kosztami, wygodą i sposobem podróżowania, ale każdy potrafi wybrać, która opcja spełni jego oczekiwania.

www.rybakowka.pl