Podróże, przed którymi warto pomyśleć o szczepieniach…

Chcąc odkrywać afrykański ląd i podróżować do miejsc, do których docierają nieliczni, trzeba pomyśleć przede wszystkim o sobie i o swoim zdrowiu. Skutki chorób czyhających na turystów na tym kontynencie mogą prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, a czasem nawet do śmierci.

O czym więc musimy pamiętać? Przede wszystkim o szczepieniach. Niektóre państwa wymagają, aby turyści przed podróżą zaszczepili się przed wyznaczonymi chorobami i byli w stanie poświadczyć to odpowiednim wpisem w międzynarodowej książeczce szczepień.

Niewątpliwie do jednych z ważniejszych szczepień należy to przeciw żółtej febrze, zwanej także żółtą gorączką, aczkolwiek planując podróży, powinniśmy pamiętać także o innych. Jakich? Wiele zależy od regionu, do którego się wybieramy.

Obierając za swój cel Egipt pamiętajmy o szczepieniach przeciw tężcowi, wirusowemu zapaleniu wątroby czy durowi brzusznemu. Jadąc do Sudanu, warto pomyśleć o ochronie także przed meningokokami, natomiast w RPA groźna może być dla nas także odra czy różyczka.

Nie ma jednej listy wymaganych szczepień, chcąc zadbać o swoje zdrowie przed wyprawą do Afryki, warto udać się do lekarza medycyny podróży, który wskaże nam przeciwko czemu powinniśmy się zabezpieczyć i o czym powinniśmy pamiętać..