Rejs wzdłuż Nilu

Symbol Afryki, dla wielu synonim starożytnej cywilizacji- Nil. Piękna i długa rzeka, która w starożytności była źródłem życia Egipcjan, a współcześnie przyciąga turystów na Czarny Ląd. A co możemy zobaczyć podczas podróży wzdłuż Nilu?

Podczas klasycznego rejsu czeka na nas możliwość obejrzenia ponad 30% zabytków starożytnej cywilizacji egipskiej, a także zatrzymania się w najciekawszych miejscach. Tak więc stoi przed nami otworem wizyta w Luksorze, czyli starożytnych Tebach, gdzie możemy zobaczyć świątynię w Karnaku, grobowiec królowej Hatszepsut czy leżąca nieopodal Luksoru Dolina Królów pełna starożytnych grobowców. Kolejnym przystankiem na trasie rejsu jest Edfu z przepiękną świątynią ku czci boga Horusa. Dalej warto zatrzymać się Kom Ombo i Asuanie, gdzie czekają na nas kolejne świątynie i pozostałości starożytnego świata.

Oprócz zwiedzania zabytków, podróż wzdłuż Nilu gwarantuje nam wspaniały klimat wycieczkowego statku, malownicze krajobrazy i przyjrzenie się prawdziwym, afrykańskim osadom. Rejs Nilem jest więc świetnym rozwiązaniem dla ciekawych Afryki i historii starożytnych cywilizacji turystów.

http://www.hotelwrzesnia.pl/lp/wrzesnia-hotele