Wyprawa na Kilimandżaro

Podróże do Afryki umożliwiają turystom zarówno wypoczynek, jak i ciekawe przeżycia oraz odkrywanie Czarnego Lądu. Jednak jest wielu ludzi, którym tradycyjne wyprawy wakacyjne nie wystarczają, którzy poszukują nietuzinkowych wrażeń i ogromnych porcji adrenaliny. Niewątpliwe czeka na nich najwyższa afrykańska góra- Kilimandżaro.

Tanzański masyw górski składa się z trzech szczytów, będących pozostałością po trzech wulkanach: szczyt Uhuru na wulkanie Kibo, czyli Kilimandżaro, Mawenzi i Shira. 5895 metrów nad poziomem morza znajduje się szczyt, na który prowadzi rozbudowany układ pięter tętniący różnorodnością. W drodze na koronę Afryki czekają na nas m.in. sawanna, lasy tropikalne czy wieczne śniegi. Zdobywcy górskich szczytów śmiało stwierdzają, że Kilimandżaro może zdobyć prawie każdy, kto posiada dobrą kondycję, ponieważ jest to masyw, który nie obfituje w utrudnienia techniczne typowe dla niektórych gór świata.

Kilimandżaro to niewątpliwie świetna opcja wakacyjna dla żądnych wrażeń ludzi, którzy pragną spędzić urlop aktywnie, a przy tym przeżyć coś nadzwyczajnego. Szczyt górujący nad Afryką zaprasza wszystkich zdobywców, ale też zwykłych turystów, pokazując im jedno z najpiękniejszych oblicz afrykańskiej przyrody.