Z wizytą w wiosce Masajów

Chcąc zobaczyć prawdziwą Afrykę, powinniśmy wybrać się do jednej z wiosek, w których na co dzień żyją czarni mieszkańcy. Czy jest to możliwe i bezpieczne? Oczywiście! Ale za drobną opłatą.

Przed wejściem do wioski należy uzyskać pozwolenie na wstęp i uzgodnić z odpowiednimi osobami, najczęściej wodzami, cenę. Jeśli zostaniemy już wpuszczeni na jej teren, możemy śmiało oglądać wszystkie chaty, jednak nie powinniśmy ich fotografować bez zgody mieszkańców wioski. Nie warto ryzykować i wyjmować aparatów bez pozwolenia tubylczej ludności, ponieważ grozi to poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, gdyż Masajowie zawsze posiadają przy sobie jakiś ostry sprzęt- wyostrzone kije, maczety czy nawet noże. Tubylcy są przygotowani na wizyty turystów, dlatego też ochoczo pokazują swoje stroje czy przedstawiają tradycyjne tańce i śpiewy. Mieszkańcy wioski są bardzo życzliwi i uśmiechnięci, zapraszają gości do swoich chat, czasem przygotowują dla nich skromne poczęstunki i… pokazują prawdziwą Afrykę.

Nic lepiej nie odda nam klimatu Czarnego Lądu niż wizyta w prawdziwej afrykańskiej wiosce i spotkanie z rdzennymi mieszkańcami Afryki. Takie wydarzenie to niewątpliwie cudowna przygoda, wspaniałe przeżycie i źródło barwnych wspomnień na wiele lat.

lokalizatorfirm.com.pl