Zakazane pamiątki

Większość turystów ma zwyczaj przywożenia z podróży drobiazgów dla siebie i bliskich. Jest to niewątpliwie bardzo miły i serdeczny gest, jednak obecnie coraz częściej zdarzają się przypadki, kiedy nieświadomi urlopowicze próbują przewieźć przez granicę przedmioty, których wywozić z danego kraju nie wolno. A czego nie możemy przywieźć z podróży do Afryki?

Wynajem kamperów w korzystnych cenach BiletyBilety.pl

Przede wszystkim ustrzegajmy się zakupów wyrobów z krokodyli, kości słoniowej czy skorup żółwi morskich. Zabronione jest także przewożenie roślin takich jak kaktusy, aleosy, storczyki. Nielegalne są także wszelkiego rodzaju nalewki z węży czy budzące zachwyt turystów skóry tygrysów. Nie wolno nam także przewieźć przez granicę wyrobów z dzikich kotów oraz antylopy tybetańskiej. Warto wiedzieć, że istnieją także rośliny czy przedmioty, które możemy przewieźć w określonej na podstawie sztuk czy wagi ilości.

Każdy pragnie mieć pamiątki materialne z dalekich podróży, dlatego też turyści tak ochoczo odwiedzają afrykańskie bazary, zaopatrując się w różnego rodzaju pamiątki. Często są jednak nieświadomi, które z nich są zakazane, a nieuczciwi handlarze zapewniają o legalności sprzedawanych produktów. Warto więc przed podróżą na Czarny Ląd poczytać, przed jakimi zakupami należy się strzec, aby uniknąć nieprzyjemności podczas przekraczania granicy.

comexja.com.pl